Tip na výlet: PLAYMOBIL FUNPARK

Prvý deň prázdnin sme navštívili Playmobil Funpark v nemeckom Zirndorfe pri Norimbergu. Cestovali sme totiž cez Nemecko a chceli cestu trochu rozložiť, aby sa deti nenudili dlho v aute. Vykľul sa z toho parádny výlet. Ak máte cestu okolo, možno vás inšpirujeme.

Playmobil Funpark

Málo peňazí, veľa muziky

Veľmi milo nás prekvapila cena vstupného. V sezóne (od júna do septembra) stojí denné vstupné 11,90 Eur. Deti do 3 rokov majú vstup zadarmo. V cene je už takmer všetko, s výnimkou minigolfu. A ocenila som, že na každom rohu nečíha nejaký stánok s plyšákmi či darčekovými predmetmi.

Playmobil Funpark

(Minulý rok sme za vstup do nemeckého Legolandu zaplatili ako 5-členná rodina 170 Eur. Nehovorím, že tieto dva parky sa dajú porovnať, ale deti sa zabavili v Playmobil parku úplne rovnako dobre, ako v tom Legolande ;-))

Lístky sa dajú kúpiť na internete a nie sú viazané na konkrétny dátum. Výhodou je, že sa vyhnete radom pri pokladniach, ale my sme prišli chvíľu po deviatej a žiadne rady neboli.

Park sme navštívili v pracovný deň na začiatku prázdnin a neboli tam žiadne davy ľudí. Nikde sa na nič nečakalo, všetkého bolo dosť pre každé dieťa.

Pre malých aj väčších

V Playmobil Funpark sa zabavia aj úplne najmenší – je tu veľa pieskovísk, možností čľapkať sa vo vode a vnútorná časť, kde je voľná hra s hračkami Playmobil.

Ryžovanie zlata na pieskovisku pri zlatej bani. Deti potešilo, že si “zlato” mohli zobrať.

Vrchnú vekovú hranicu si netrúfam tipovať. Naša osemročná ani po celom dni nechcela odísť a videla som tam aj staršie deti ako ona. Ale zase úplne pre -násťročných to už nebude.

Playmobil

Aktívna zábava a samostatnosť

“Playmobil park je celkom Montessori, že?” robil si zo mňa srandu môj muž (lebo vie, ako ma irituje toto nálepkovanie :-)). Ale v tomto prípade to myslel tak trochu vážne a ja som mu dala zapravdu.

Cestujeme s deťmi

Aktivity tu nie sú elektronické. Na loďkách si deti musia veslovať, na policajných autách šľapať, je tu množstvo lanových dráh, preliezok, skrátka žiadne pasívne kolotoče.

Cestujeme s deťmi, Playmobil

Deti tu všetko zvládajú samé, bez asistencie rodičov. Dokonca tu rodičov od pomoci odhovárajú.

Ja som napríklad podala synovi ruku, keď vychádzal z člnu na breh, a pani zamestnankyňa ma pekne poslala preč. Že on to zvládne sám. Po nemecky mu vysvetlila, ako si má sadnúť a kam dať nohy (potom dvakrát zopakovala aj s gestami, pretože syn po nemecky nerozumel ani slovo), ale zvládol to bez pomoci 🙂

Playmobil Funpark
Lezecká stena, hrad s podzemnými chodbami a tajnými východmi

Voda, voda, voda

Ideálny deň na návštevu je určite v lete, keď je teplo a slnečno. Vonku je veľa aktivít totiž spojených s vodou a tí skúsenejší tu deti rovno obliekajú do plaviek a neoprénov.

Je tu taká kaskádovitá plocha s fontánkami, z ktorých voda steká rôznymi cestičkami dole. Deti môžu tok vody usmerňovať priehradami.

Playmobil park s deťmi

Potom je tu areál, kde preteká akoby potok a deti si tu môžu púšťať lodičky a hrať sa s rybkami a figúrkami Playmobil.

Playmobil, cestovanie s deťmi

Lodičiek a figúriek je tu dosť pre každého, a hra vo vode taká osviežujúca a zábavná, že sme sa pridali aj my dospelí 🙂

Playmobil, cestovanie s deťmi

Je tu aj farma, kde deti umývajú a češú veľké Playmobil koníky, a doja Playmobil kravy. Vodu na umývanie si nosia vo vedrách zo studne.

Playmobil s deťmi

Playmobil s deťmi
Naše deti už majú za sebou dojenie živých kráv, takže toto “akože” trochu ofrflali. Ale zase bola to ďalšia príležitosť zahrať sa s vodou!

No a okrem toho sú tu člnky a plte, z ktorých tiež neodídu deti suché, ak sa veľmi nesnažia.

Vonku aj vnútri

Väčšina aktivít je vo vonkajšom areáli a závislá od dobrého počasia. Je tu však aj veľká budova zvaná HOB center, kde sa deti vyhrajú v prípade dažďa.

Deti tu majú k dispozícii stovky figúrok a doplnkov Playmobil na voľnú hru. Všetko v dobrom stave a funkčné. (Ak je nejaká hračka poškodená alebo nefunkčná, deti ju môžu priniesť k opravárskemu pultu, kde ju zamestnanec opraví.) Je tu aj pomerne veľká vnútorná lanová dráha/ihrisko. Okrem toho sa vnútri nachádza tiež reštaurácia a kaviareň (tých je ale dosť v celom areáli).

Pre rodičov pohoda

Bonusom pre rodičov, ak už máte relatívne samostatné deti ako my, je free wifi v celom areáli. Naše deti si už istý čas vystačia samé (jedna z mnohých výhod súrodencov s malým vekovým rozdielom ;-)). A tu sú všetky atrakcie robené tak, že ich deti zvládajú bez asistencie.

Tak sme väčšinu času posedávali v tieni a maximálne podali fľašu vody. Stihli sme sa dobre porozprávať, aj poriešiť pracovné záležitosti na mobiloch, aj si prečítať noviny. Ťažký to život!

Norimberg s deťmi

Ak je pekné počasie, Playmobil Funpark je každopádne na celý deň. Naše deti by tam vedeli stráviť aj dva. Otvorené je v lete od 9.00 do 19.00.

Norimberg s deťmi

My sme inak prespávali v blízkom Norimbergu, kde sme plánovali stráviť pol dňa prechádzkou po meste. Keďže sme si vybrali rekordne horúci deň (poobede bolo 38 stupňov!) a po centre sme sa vliekli úplne bez energie, navštívili sme miestne múzeum hračiek. Je priamo v centre, klimatizované, a na troch poschodiach v ňom nájdete hračky od dávnej minulosti až po súčasnosť.

Múzeum hračiek, Norimberg

S veľkou časťou hračiek sa dá hrať, a nie sú iba za sklom, čo deti veľmi ocenili. Logické hry, drevený obchod, dom pre bábiky, kostýmy… V jednej miestnosti sú dokonca počítačové hry a Wii, k tým lepším (s okuliarmi na virtuálnu realitu) sme sa ani nedostali, lebo boli stále obsadené.

V záhrade je milá kaviareň so sedením vonku a s výhľadom na vláčikovú dráhu. Aj toto múzeum môžeme len odporučiť!

Pridaj komentár