Zábava v ZOO

Bývame blízko pri ZOO. Už niekoľko rokov si kupujeme ročné permanentky a chodíme tam celkom často. Niekedy na celodenný výlet, inokedy len tak na ihrisko.

zoo bingo

A radi si návštevy spestrujeme rôznymi aktivitkami. Napríklad si doma nalepíme na papier nálepky rôznych zvierat a predmetov, ktoré by sme tam mohli nájsť, a deti potom chodia, hľadajú, počítajú.

Zoo bingo

Alebo na malé papieriky napíšem mená zvierat, a oni si potom losujú zvieratá a určujú, kade musíme ísť, aby sme sa k nim dostali. Keď boli ešte menší, miesto papierikov sme používali naše miniatúry zvierat, ktoré sme schovali do malého vrecka.

A z času na čas, keď sa stihnem na návštevu ZOO pripraviť, hráme BINGO. Ak neviete, ako sa také bingo hrá, je to jednoduché. A veľká zábava. Deti dostanú (každý inú) tabuľku s obrázkami alebo menami zvierat. A preškrtávajú tie, ktoré nájdu. Keď sa im podarí preškrtnúť všetky políčka v jednom riadku, stĺpci alebo diagonále, kričia Bingoooooo. Hra by sa tým mala končiť, ale väčšinou trvajú na tom, že chcú pokračovať, kým nenájdu všetky zvieratá v tabuľke. Veľmi ich totiž baví vykrikovať Bingooo 🙂

Zoo bingo

V tej našej ZOO, ktorú dôverne poznáme, je táto hra o to lepšia, že núti deti premýšlať o priestore, orientovať sa, aby zvieratá našli čo najrýchlejšie. V tých neznámych je to ťažšie. Deti sa už snažia orientovať v mapách, ale ešte stále je to viac o náhode.

Zoo

Časom som vytvorila dve verzie ZOO binga, ktoré používame. Prvá je s fotografiami zvierat, druhá je kombinácia obrázkov, začiatočných písmen a mien zvierat.

Zabava v zoo

Nech sa páči, stiahnite si:

ZOO BINGO

ZOO BINGO mix

Pridaj komentár