Zábava v ZOO

Bývame blízko pri ZOO. Už niekoľko rokov si kupujeme ročné permanentky a chodíme tam celkom často. Niekedy na celodenný výlet, inokedy len tak na ihrisko.

zoo bingo

A radi si návštevy spestrujeme rôznymi aktivitkami. Napríklad si doma nalepíme na papier nálepky rôznych zvierat a predmetov, ktoré by sme tam mohli nájsť, a deti potom chodia, hľadajú, počítajú.

Zoo bingo

Alebo si trénujeme zmysel pre orientáciu. Na malé papieriky napíšem mená zvierat, a oni si potom papieriky losujú a určujú, kade musíme ísť, aby sme sa k daným zvieratám dostali. Keď boli ešte menší, miesto papierikov sme používali naše miniatúry zvierat, ktoré sme schovali do malého vrecka.

Tajné úlohy

Inokedy im na papieriky napíšem jednoduché pokyny. Zarev na tigra. Pošli ťave pusu. Každý si vytiahne svoju úlohu, prečíta si ju a nikomu ju neprezradí. Potom musí v správnej chvíli a na správnom mieste úlohu splniť. A ostatní musia uhádnuť, aká tá úloha bola.

Zoo

ZOO BINGO

A z času na čas, keď sa stihnem na návštevu ZOO pripraviť, hráme BINGO. Ak neviete, ako sa také bingo hrá, je to jednoduché. A veľká zábava. Deti dostanú (každý inú) tabuľku s obrázkami alebo menami zvierat. A preškrtávajú tie, ktoré nájdu. Keď sa im podarí preškrtnúť všetky políčka v jednom riadku, stĺpci alebo diagonále, kričia Bingoooooo. Hra by sa tým mala končiť, ale väčšinou trvajú na tom, že chcú pokračovať, kým nenájdu všetky zvieratá v tabuľke. Veľmi ich totiž baví vykrikovať Bingooo 🙂

Zoo bingo

V tej našej ZOO, ktorú dôverne poznáme, je táto hra o to lepšia, že núti deti premýšlať o priestore, orientovať sa, aby zvieratá našli čo najrýchlejšie. V tých neznámych je to ťažšie. Deti sa už snažia orientovať v mapách, ale ešte stále je to viac o náhode.

Zoo

Bingo si môžete zahrať aj doma. Stačí, ak si vytlačíte jednu stranu dvojmo, a obrázky na nej rozstriháte. Tie budete postupne losovať napríklad z nejakého vrecka. Na každý vylosovaný obrázok si deti vo svojej tabuľke uložia nejakú drobnosť. (My používame lentilky, dá sa aj malé kamienky, gombíky, skrátka čo doma v dostatočnom množstve nájdete.)

Kto má ako prvý plný celý riadok, stĺpec alebo diagonálu, zakričí Bingo (a môže si zjesť príslušné lentilky).

Zabava v zoo

Časom som vytvorila dve verzie ZOO binga, ktoré používame. Prvá je s fotografiami zvierat, druhá je kombinácia obrázkov, začiatočných písmen a mien zvierat.

Nech sa páči, stiahnite si:

ZOO BINGO

ZOO BINGO mix

One Reply to “Zábava v ZOO”

  1. […] V tomto článku si stiahnete zopár aktivít, s ktorými si spestríte návštevu ZOO. […]

Pridaj komentár