Vianočné stromčeky zo zmrzlinových kornútkov

Pred pár rokmi som na internete zhliadla zaujímavý nápad vyrobiť vianočné stromčeky z kornútkov na zmrzlinu a cukrovej polevy. Keďže boli deti ešte pomerne malé a o cukrovej poleve dovtedy nechyrovali, nezdalo sa mi vôbec potrebné im ju predstavovať.

Na stromčeky som na pár rokov zabudla. Spomenula som si na ne pred pár týždňami, keď sme chystali vianočné Montessori popoludnie v našom materskom centre a ja som hľadala nejaké zaujímavé tvorenie s vianočnou tematikou. Čo vám budem hovoriť, zožali u detí veľký úspech 🙂

Stromčeky z kornútkov

Sladké vianočné tvorenie

Tento jednoduchý nápad (finančne nenáročný a s minimálnym časom prípravy) deti nadchol. Pôvodne som myslela, že výsledky tvorenia budú slúžiť na čisto dekoračné účely, veď kto by jedol zelenú lepkavú hmotu, no nie? Deti ale mali úplne iné predstavy a tak som nestihla odfotiť ani jedno hotové dielo. Našťastie sme pre veľký úspech stromčeky vyrábali aj druhý a dokonca tretí krát 🙂

Ako na to?

Výrobu stromčekov si užijú deti od najmenších až po školákov, máme to otestované.

Potrebujete:

– kornútky (ja som kúpila za pár centov v Kauflande)

– cukrovú polevu (práškový cukor, bielka z vajíčok, zelená potravinárska farba, prípadne citrónová šťava)

– rôzne (jedlé) ozdôbky typu lentilky, cukrové ozdobné guličky, perličky, konfeti…

Tvorenie s deťmi vianoce

Zopár tipov k príprave

Cukrovú polevu skúste spraviť dosť hustú, aby sa z kornútkov iba neliala dole. Keď ju však urobíte moc hustú (ako ja pri prvom pokuse), ťažko sa bude vytláčať zo sáčku.

Ja deťom polevu dávam do obyčajných malých uzatvárateľných sáčkov typu zip-lock, a tie zalepím páskou tak, aby sa deťom dobre držali v ruke a aby im poleva “neutekala” v sáčku kade-tade. Napríklad Ikea sáčky sú kvalitné a netrhajú sa pri detskej (nie vždy šetrnej) manipulácii.

Zdobenie medovníkov

Pripravte sa na neporiadok a drobné sladké ozdoby roztrúsené po stole či dlážke. Aspoň čiastočne tomu predídete, ak dáte deťom na prácu tácky.

Vianočné stromčeky

Prajeme sladký zvyšok adventu ⭐️

One Reply to “Vianočné stromčeky zo zmrzlinových kornútkov”

  1. […] Alebo vianočné stromčeky z kornútkov. […]

Pridaj komentár