Vianočné BINGO (na stiahnutie zadarmo)

V piatok deti prišli za mnou s otázkou, či je pravda, že Vianoce sú už o 30 dní. Na druhý deň sa opäť pýtali a keď sme spolu vydedukovali, že tých dní je už len 29, nesmierne ich to potešilo. Takto sme teda zahájili odpočítavanie do Vianoc a bola som aj ja nútená priznať si, že je najvyšší čas zamerať sa na veci, na ktoré podľa všetkého niektoré iné mamy myslia už asi dva mesiace. (Napríklad adventný kalendár, ktorý ja tradične riešim 30.novembra v noci.) Cez víkend sme sa vybrali do mesta zistiť, či už je patrične vianočne vyzdobené a naladené. Na pomoc sme si zobrali vianočné BINGO.

Vianočné bingo

Jupiiiii! Bingoooo…

…potešili sa deti keď som vytiahla náš minuloročný spoločný výtvor. Potom už sa nevedeli dočkať, kedy budú môcť začať vyškrtávať. Pôvodný zámer bol začať na vianočných trhoch, ale po tom, čo zbadali z električky soba aj snehuliaka, už jednoducho nevydržali a vytiahli Bingo priamo v električke.

Vianočné bingo

Zistili sme, že mesto je na Vianoce pripravené na jednotku. Našli sme všetko okrem cencúľov, a tie by sme v novembri v našom meste asi našli iba keby sa stal nejaký (predvianočný) zázrak.

Na stiahnutie

Toto bingo sme vytvorili minulý rok spolu so staršou dcérou po jej povzdychu, že sme už dlho žiadne nehrali. Keďže bol práve advent, ako najlogickejšia téma nám prišla práve tá so symbolmi Vianoc. Dcéra starostlivo premýšlala, čo všetko k Vianociam patrí, a potom (s mojou pomocou) vyberala obrázky.

Ak si tiež chcete zahrať, stiahnuť si ho môžete tu:

➡️➡️BINGO s vianočnými symbolmi⬅️⬅️

Vianočné bingo

Vonku aj doma

Vianočné bingo si môžete zahrať tak ako my – že sa vyberiete do ulíc hľadať vianočné symboly na vianočných trhoch alebo vo výkladoch obchodov.

Vianočné bingo

Ak je však vonku práve zima, kľudne si zahrajte v teple domova. Stačí ak obrázky z jedného binga rozstriháte a budete postupne losovať napríklad z nejakého vrecka. Na každý vylosovaný obrázok si deti vo svojej tabuľke uložia nejakú drobnosť. (My používame zelené a červené lentilky.) Kto má ako prvý plný celý riadok, stĺpec alebo diagonálu, zakričí Bingo (a môže si zjesť príslušné lentilky).

Vianočné bingo

Mimochodom, táto aktivita je ako stvorená do adventného kalendára.

Prajeme krásny advent ❤️

One Reply to “Vianočné BINGO (na stiahnutie zadarmo)”

  1. […] úspech malo aj vianočné bingo s lentilkami, hrali sme ho veeeeeľa krát. Tu si ho môžete zadarmo stiahnuť a ak neviete, ako sa hrá, je tam aj […]

Pridaj komentár