Trojzložkové karty DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY

Trojzložkové karty dopravné prostriedky

Syn odmalička miluje rôzne dopravné prostriedky a všetko, čo s nimi súvisí. Keď objavil ako niekoľkomesačný prvé hračkárske autíčko, len fascinovane krútil jedným kolesom a sledoval, ako sa točí…

Odvtedy jeho láska ku všetkému na kolesách pretrváva. Doma nám postupne pribúdajú dopravné prostriedky na všetky možné účely a do všetkých možných terénov, najmä typu “angličákov”. Objavili sme značku Siku, ktorá ponúka naozaj širokú škálu modelov, od osobných áut cez kamióny, poľnohospodárske stroje či prostriedky hromadnej dopravy až po snežné skútre a ratraky.

Autá klasifikačné karty

Kabriolet, ratrak, vrtuľové lietadlo…

V istom momente som si uvedomila, že sme doma nazbierali celkom slušnú zásobu takýchto miniautíčiek. A tak som k nim urobila synovi klasifikačné – trojzložkové – karty na rozvoj slovnej zásoby. (O tom, ako fungujú a na čo slúžia trojzložkové karty, som písala v tomto článku.)

Trojzložkové karty autá

Obrázky som použila reálne. Snažila som sa vyberať také, na ktorých sú dopravné prostriedky čo najľahšie spoznateľné a zároveň čo najviac sa približujú našim malým modelom, najmä čo sa týka farebného prevedenia. Syn mi pri výbere samozrejme asistoval a rozhodoval, ktorý obrázok najviac vyhovuje. (Mal v tom jednoznačne viac jasno ako ja a pri viacerých obrázkoch mi musel ukazovať, prečo mnou vybraná fotografia absolutne nespĺňa kritériá.)

Triedenie, priraďovanie, voľná hra

Krabica s kartami a miniautúrami sa razom stala synovým najcennejším pokladom, ktorý si nosil so sebou všade, kam to bolo možné ? Po otvorení krabice si vždy starostlivo rozložil kartičky a poprikladal k nim korešpondujúce dopravné prostriedky. Väčšinou si aj hovoril nahlas ich názvy. Keď boli všetky na správnych kartách, bol so svojou prácou spokojný a začal sa s autami hrať. Jazdil s nimi, rozdeloval ich do rôznych skupiniek, staval ich do radu, hral s nimi rolové hry či vymýšlal príbehy.

Autá trojzložkové karty

Pre vás od nás

Ak máte doma malého autíčkara, ktorému by sa podobné karty zišli, stihanete si ich zadarmo v našom e-shope.

Prajeme veľa šťastne najazdených kilometrov!

One Reply to “Trojzložkové karty DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY”

  1. […] Súčasťou lapbooku boli aj trojzložkové karty dopravných prostriedkov, ktoré ale dostali vlastnú krabicu aj s miniatúrnymi autíčkami. Stiahnete si ich tu. […]

Pridaj komentár