Traja králi – knižka na stiahnutie

Traja králi

Dnes máme šiesteho januára. A ja som si spomenula na jednu peknú knižku Traja králi, ktorú som pred pár rokmi pre deti preložila z češtiny.

Traja králi - knižka na stiahnutie

Našla som ju na stránke deti.vira.cz. Tam nájdete okrem českého originálu aj rôzne omaľovánky, spoločenskú hru, či šablónu na maľovanie troch kráľov pomocou farieb na sklo.

Moju preloženú slovenskú verziu si môžete stiahnuť tu:

Traja králi – knižka na stiahnutie

(A prosím ospravedlniť občasný preklep alebo chýbajúce interpunkčné znamienko :-))

My sme k nej vytiahli ešte dve knižky, ktoré tento sviatok spomínajú.

Traja králi - Vianoce majstra Ladu

V knihe Vianoce majstra Ladu je krátky príbeh Troch kráľov aj s pekným obrázkom, znázorňujúcim, ako kedysi 6.januára chodili po dedinách traja chlapci prezlečení za kráľov.

V knihe Slovenský detský rok je toho viac, okrem samotného príbehu sa spomínajú viaceré zvyky. Napríklad ako sa svätila v tento deň voda, a čo s ňou ľudia robili. A je tam aj scénar trojkráľovskej komédie, ktorú hrávali deti na dedinách.

Traja krali Slovensky detsky rok

Popri tom sme si ešte vyhľadali na internete, ako vyzerá kadidlo a myrha, ktoré spolu so zlatom priniesli traja mudrci Ježiškovi ako vzácne dary, to totiž v žiadnej z kníh nemáme vysvetlené ☺️

Prajeme príjemné posledné dni prázdnin!

Traja králi - knižka na stiahnutie

One Reply to “Traja králi – knižka na stiahnutie”

  1. […] porozprávať o troch kráľoch, možno sa vám k tomu zíde naša knižka na stiahnutie tu: https://montessorikids.sk/traja-krali-knizka-na-stiahnutie/   MONTESSORIKIDS.SK Traja králi – knižka na stiahnutie – […]

Pridaj komentár