Tip na výlet – Kráľovstvo lesa Bachledka

Spoznávame Belianske Tatry a pred pár dňami sme sa vybrali do Bachledovej doliny. Objavili sme tam pekný prírodný areál pre deti zvaný Kráľovstvo lesa Bachledka.

Kráľovstvo lesa sa nachádza pri vrcholovej stanici gondoly (kabínkovej lanovky) a Chodníku korunami stromov. Dostanete sa tam buď spomínanou gondolou, alebo približne 45-minutovou prechádzkou lesom (ktorá ide pomerne strmo do kopca). Je to také veľké prírodné ihrisko, ktoré má rozlohu až 5000 m² a nájdete tu viac ako 25 rôznych zábavných prvkov, ako aj edukačné interaktívne hry a tabule.

Strávili sme tam takmer dve hodiny, aj keď bolo dosť teplo a väčšina atrakcií nie je v tieni. Ako prvé deti vyskúšali samozrejme megatrampolínu.

Potom lozili po lanových zostavách. Sú tu dve – jedna jednoduchšia pre menších, nižšie pri zemi, druhá pre väčších. Je na nej sice upozornenie, že je vhodná od 4 rokov, ale naši (pomerne vysokí) osemroční na niektoré časti nedočiahli.

Ďalej sú tu obrovské preliezky so šmyklavkami, ktoré majú predstavovať rytiersky hrad.

Okrem prvkov zameraných na fyzickú aktivitu sú tu rôzne vedomostné hry a edukačné tabule. Deti zaujali motanice o zvieratách a rastlinách…

… a informácie o druhoch stromov a na čo sa využíva ich drevo.

Nájdete tu aj “mravenisko”, ktoré deti môžu preliezať, štyri malé “zipline”, baranidlo, kolotoč… Je evidentné, že Kráľovstvo lesa ešte nie je úplne dokončené a viaceré prvky ešte chýbajú. Aj napriek tomu sa tu deti riadne vybehali a vyskákali.

Kráľovstvo lesa Bachledka je podľa mňa ideálne tak pre vek 3-12 rokov. Boli tam aj mladšie detičky, ktoré si ale mnohé atrakcie neužili, a my sme tam dozorovali aj troch 12 – 14 ročných, ktorí sa tam ale zdržali necelú hodinku a išli radšej na prechádzku korunami stromov.

V pokladni pri vchode je malý obchod so suvenírmi, kde sa dá kúpiť aj káva, nejaké nealko a keksy. Dúfam, že v budúcnosti ponuku jedál a nápojov rozšíria, pretože aktuálne je to dosť bieda, najmä ak deti počas skákania a lozenia vysmädnú a vyhladnú.

Bližšie informácie nájdete tu. Vstupné je 8 eur na osobu alebo 22 eur na dvoch rodičov a ich deti. (Osobne mi trochu vadí tento spôsob cenotvorby, keďže je jasné, že hrajú sa tu deti a rodičia sú zväčša len pasívny dozor, posedávajúci na lavičkách a podávajúci vodu.) Ak sa nachádzate v okolí Bachledovej doliny a hľadáte pre deti zaujímavý program, odporúčame.

Pridaj komentár