SÚŤAŽ: Hravé učenie doma

Niekde som čítala, že táto domáca pauza od škôl môže byť vynikajúcou príležitosťou uvedomiť si, čo v našich školách nefunguje, a čo robiť, aby sme sa posunuli ďalej. Za mňa môže byť! Tí, čo ma už nejaký čas sledujete, iste viete, že pred memorovaním a vypĺňaním pracovných zošitov preferujem, keď sa deti učia zážitkami, pohybom, keď im učivo prechádza cez ruky, a hlavne keď ich učenie baví.

Učenie doma je na to skvelou príležitosťou. A aby vám išlo lepšie, vymysleli sme pre vás spolu s eshopom Hravô hračky jednu kreatívnu súťaž o zaujímavé ceny.


AKTUALIZOVANÉ! Súťaž je ukončená a tu je súbor úloh, ktoré deti vrámci súťaže vytvorili pre iné deti, aby im učenie išlo hravo:

Úlohy od detí pre deti

Viacero úloh prišlo vo forme videí, tie sa sem žiaľ nedajú vložiť. A keďže mi príspevky chodili na mail, facebook aj instagram, je dosť možné, že som do súboru nedala všetky. Ak tam ten váš nenájdete, prosím dajte mi vedieť a doplním!

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a vytvorili pre nás ostatných krásne úlohy.


Matematika hrou

Ceny máme pre vás dve.

Tou prvou je hravé sčítanie a odčítanie do 20. Zíde sa určite prváčikom, druhákom, aj počítaniachtivým predškolákom.

Učenie hrou - sčítanie a odčítanie

Druhá cena je pre trochu starších školákov. Je to malá násobilka na drevených kockách, ktoré sa ukladajú do tabuľky.

Malá násobilka, učenie hrou

Podmienky súťaže

Chcete si zasúťažiť o jednu z týchto dvoch hravých pomôcok? Vymyslela som vám (alebo skôr vašim deťom) takúto výzvu 🙂

Deti deťom učiteľmi

Naše deti sa veľmi rady hrajú na učiteľov. Často najľahší spôsob, ako ich namotivovať k učeniu, je prehodiť si role. Keď mi majú vymyslieť diktát, vytvoriť pracovný list z matematiky, ktorý musím vypočítať, alebo len naučiť ma vyrobiť nejaké dielo vrámci výtvarnej výchovy, sú hneď plní entuziazmu a kreatívnej energie.

A tak som vymyslela pre vás nasledovnú úlohu, ak sa chcete zapojiť do súťaže. Teda vlastne pre vaše deti. Nech sa stanú na chvíľu učiteľmi a vymyslia nejakú úlohu, výzvu, pre iné deti.

Môžu to byť nejaké slovné úlohy z matematiky, môže to byť návod, ako niečo vytvoriť, pracovný list zo slovenčiny alebo niečo zaujímavé o prírode. Môže to byť niečo super jednoduché, ako napríklad “Nájdite doma 10 červených vecí a zoraďte ich podľa abecedy.” Alebo to môže byť hľadanie prírodných pokladov, na tento spôsob. Alebo nejaký pracovný list, ktoré s takou obľubou vyrába naša tretiačka.

Učenie hrou - pracovný list

Hlavne, nech to deti nielen niečo naučí, ale aj pobaví.

Pošlite mi vaše výtvory buď v súkromnej správe na FB, alebo mailom na montessorikids.sk(zavináč)gmail.com. Ak chcete, kľudne pridajte aj odporúčaný vek/ročník.

Ja sa potom pokúsim detské úlohy spojiť do jedného dokumentu, ktorý zverejním. Úlohy vytvorené deťmi tak môžu využiť všetky deti v rámci domácej školy.

Ďalšie podmienky

Okrem tohto detského výtvoru vás poprosíme:

-> napísať mi do komentára na facebooku alebo instagrame, čo zaujímavé ste sa s deťmi vrámci domácej školy učili alebo naučili,

-> napísať, o ktorú matematickú pomôcku máte záujem,

-> a nezabudnite dať like/follow profilu @hravohracky na facebooku alebo instagrame.

Súťaž trvá do Veľkonočnej nedele 12.apríla, v pondelok miesto šibačky s deťmi vylosujeme výhercov 🙂

Tešíme sa na vaše úlohy a výzvy a držíme vám palce!

Pridaj komentár