Sme záhradníci

V tomto krásnom – skutočnom – príbehu jedna rodinka zachytáva svoje dobrodružstvá zo zakladania vlastnej záhrady. Po jej prečítaní sme si aj my s deťmi hrdo povedali:

Sme záhradníci!

Sme záhradníci
Autorka Joanna Gaines a jej štyri deti rozprávajú o tom, ako sa dostali od pestovania jednej malej paprade ku krásnej veľkej záhrade. Nebolo to vôbec ľahké!
Sme záhradníci
Hovoria o počiatočných neúspechoch (vedeli ste, že aj aj príliš veľa lásky môže rastlinu zabiť?). O rôznych prekážkach, ktoré treba prekonať (kozy a králiky zjedia všetko, k čomu sa dostanú, vošky zase vyciciavajú z rastlín život!). O pomocníkoch, ktorých nám príroda pri záhradníčení ponúka (vďaka, hrdinky lienky! vďaka, včielky! vďaka dážďovky! bez vás by to nešlo!). A o všetkých skúsenostiach a vedomostiach, ktoré počas tejto náročnej, ale krásnej cesty získali.
Sme záhradníci
Kniha skrýva zopár premúdrych myšlienok. Napríklad že chyby sú nevyhnutnou súčasťou záhradníčenia (a života vôbec). Dôležité je poučiť sa z nich a nevzdávať sa! Alebo že tie najlepšie a naozaj dôležité veci v živote stoja veľa úsilia a trpezlivosti.
Záhradníci nás dostali. V ich príbehu sme sa našli. Našej malej záhradke venujeme veľa lásky, je zdrojom mnohých zázrakov, stále nás učí niečo nové, robíme chyby, ktoré nás vždy posunú o kúsok ďalej. Úplne chápeme, aké je to zbierať plody svojej práce. Ako občas neveríme, že tejto kráse dali život naše ruky.
Sme záhradníci
Za zmienku samozrejme stoja aj krásne jemné ilustrácie Julianny Swaney, ktoré dokonale zobrazujú farebný svet záhrady so všetkými formami života, ktoré v nej prekvitajú.
Sme záhradníci
Knižka je oficiálne určená pre deti od 4 rokov, ale kľudne aj pre mladšie deti, ktoré majú trpezlivosť s dlhším textom alebo keď rodič text rozpráva vlastnými slovami.
Knihu Sme záhradníci vydalo vydavateľstvo Tatran. Kúpite ju u nich v eshope alebo v Martinuse.

Pridaj komentár