Hľadaj a nájdi – Slovensko

Keď sme minulý rok podporili v StartLab projekte hľadaciu knihu o Bratislave, netušili sme, že rodinné vydavateľstvo Minipublishing nás do roka prekvapí “pokračovaním”. Tento rok sme si zbierku rozšírili o knihu SLOVENSKO (Hľadaj a nájdi). A viete čo? Je ešte lepšia ako Bratislava!

Má osvedčený formát. Na prvej dvojstrane sa zoznámime s rôznymi protagonistami, ktorých potom hľadáme na šiestich ďalších dvojstranách.

Slovensko Hľadaj a nájdi

Sú tu historické postavy ako Pavol Dobšinský, Ľudovít Štúr či Juraj Jánošík. O tých sa v krátkych textoch môžeme čo-to dozvedieť, každý má navyše v knihe svoj malý príbeh.

Slovensko Hľadaj a nájdi

Potom tu nájdeme typické slovenské povolania, ako bača či vysokohorský nosič. No a sú tu aj bežní ľudia ako včelár, rybár, či rodinka s deťmi a psíkom.

Slovensko Hľadaj a nájdi

Deti milujú hľadať drobné postavičky a detaily. Už som o tom písala, súvisí to s vývinovou potrebou cibriť si jemnú motoriku, preto rady aj manipulujú s miniatúrnymi predmetmi. V tejto knihe si prídu na svoje. Okrem postáv hľadajú na každej strane aj malých milých duchov a nafukovacie balóny. Navyše si pekne rozvíjajú jazyk a logické uvažovanie. Kam ide bača? Čo sa stalo psíkovi? Prečo bábätko plače?

Search and find Slovakia

Kniha ukazuje šesť slovenských lokalít – Bratislavu, Banskú Štiavnicu, Čičmany, Oravský Hrad, Vysoké Tatry a Košice. Nad všetkými lieta Milan Rastislav Štefánik, Juraj Jánošík rozdáva ľuďom zlaté dukáty, mihajú sa tu postavičky slovenských rozprávok ako Janko Hraško. A pamätáte, ako sa v knihe Bratislava hľadali bratislavské rožky? Tak tu sa hľadajú… syrové korbáčiky 🙂

Kniha je opäť po slovensky aj po anglicky, čiže poteší aj zahraničné návštevy a turistov.

Slovensko Hľadaj a nájdi

Hľadaj a nájdi Slovensko darovačka

Naša kópia knižky už má za sebou niekoľko týždňov zaujatého čítania, hľadania a skúmania v Montessori ateliéri. A dámy z Minipublishing mysleli aj na vás. Máme pre vás jeden výtlačok, o ktorý si môžete zasúťažiť u nás na facebooku. Stačí:

? mať lajknutú stránku MontessoriKids.sk aj Minipublishing

? napísať nám do komentára, aké je VAŠE obľúbené miesto na Slovensku, kam sa radi vraciate.

Jedného z vás vylosujeme v piatok 15.11. Veľa šťastia!

Ak by ste si knihu chceli kúpiť, dostanete ju napríklad na Montessori predajnej výstave v materskom centre Budatko v sobotu 23.11. Alebo v dobrých kníhkupectvách, napríklad tu.

Slovensko Hľadaj a nájdi

3 Replies to “Hľadaj a nájdi – Slovensko”

  1. […] Minulý rok vyšla hľadacia kniha o Bratislave, tento rok sme si zbierku rozšírili o rovnakú knihu o Slovensku. Má osvedčený formát – na prvej dvojstrane sa zoznámime s rôznymi protagonistami, ktorých potom hľadáme na piatich dvojstranách. Sú to historické postavy ako Pavol Dobšinský, Ľudovít Štúr či Juraj Jánošík, ale aj bežní ľudia ako včelár, rybár, vysokohorský nosič či rodinka s deťmi a psíkom. Deti popri tom, že milujú hľadať drobné postavičky, si pekne rozvíjajú jazyk a logické uvažovanie. Viac v mojom článku tu. […]

  2. […] No a tým najmenším, ktorí chcú spoznávať Slovensko, odporúčame veľkoformátové obrázkové Slovensko – Hľadaj a nájdi. […]

  3. […] Prečítajte si aj: Nová hľadacia kniha o Slovensku […]

Pridaj komentár