Skryté slová

Tento Valentín sme s deťmi oslávili tak, že sme si písali navzájom skryté odkazy. Použila som starú šablónu, ktorú som pôvodne vytvorila na čítanie prvých slov.

Skryté slová

Princíp je jednoduchý. Napíšem bielou voskovkou slovíčka do obrázkov, deti dostanú naoko biely papier s jednoduchými obrázkami, ktoré si majú vymaľovať fixkami. Takéto tajné odkazy sú veľkým lákadlom pre malých začínajúcich čitateľov a obvykle presvedčia k vyfarbovaniu aj najväčších odporcov kreslenia 🙂

Skryté slová

Šablónu na skryté slová si stiahnete tu:

SKRYTÉ SLOVÁ


Viac aktivít pre začínajúcich čitateľov (a kopu materiálov na stiahnutie) nájdete v tomto článku.


Moje valentínske odkazy samozrejme u detí spustili tvorbu vlastných odkazov a tak sme úspešne minuli niekoľko fixiek. Deti napísali láskyplné odkazy mne, ockovi, a aj sebe navzájom a tak sme sa nad nimi spolu rozplývali 🙂

Skryté obrázky

Skryté obrázky

Pre menšie deti, ktoré ešte čítanie netrápi, zvyknem s bielou voskovkou robiť tajné obrázky na vyfarbovanie vodovými farbami.

Skryté obrázky

Bielou voskovkou – na biely tvrdý papier – nakreslím jednoduché obrázky, vždy podľa aktuálnej sezóny, sviatku, príležitosti. Na jeseň listy, dáždniky, kvapky dažda, na Valentína srdiečka, na jar kvietky alebo veľkonočné vajíčka. K tomu štetec a do pohára trochu nariedenej temperovej farby alebo vodové farby.

Tajné obrázky

Úspech zaručený. Len je vždy treba pripraviť dostatočné množstvo papierov s obrázkami, pretože idú na dračku 🙂


Viac tipov na tvorenie pre najmenších nájdete tu: 12 + 10 tipov na tvorenie s najmenšími


Vy máte doma bielu voskovku? 🙂

Skryté odkazy

 

Pridaj komentár