Prečítané leto týždeň ôsmy – pracovné listy ZVIERATÁ na stiahnutie

O našich obľúbených zvieratkovských knižkách som písala tu. Aj tento letný týždeň mám však pre vás ešte niečo na stiahnutie. A keďže o zvieratách sa toho dá vymyslieť veľa, nájdete tu tipy na rovno 5 rôznych aktivít.

Pracovné listy o zvieratách

K zvieratkovskej téme som niekedy minulý rok urobila sadu pracovných listov. So zvieratami sa dá totiž precvičovať všetko, od grafomotoriky cez počítanie až po jazyk.

Montessori zvieratá

Pracovné listy sme mali v stierateľnom obale a strávili sme nad nimi celé leto. Počítali sme zvieratám nohy, určovali, čo nám ktoré dáva, identifikovali počet slabík či počiatočné hlásky.

Montessori zvieratá

Zopár listov vám ponúkam na stiahnutie:

Prečítané leto – ZVIERATÁ 

Stačí si ich vytlačiť a zábava sa môže začať. Alebo ak ich chcete mať na dlhšie, môžete si ich vložiť do euroobalu, prípadne zalaminovať, a používať so stierateľnou fixkou.

Zvieracie rodinky

mama, otec, mláďa

Ďalšou obľúbenou činnosťou u nás bolo hľadanie zvieracích rodiniek. Urobila som pre deti aktivitu, ktorú si môžete stiahnuť v tomto článku.

Stopy zvierat

montessori zvieratá

Na internete som pred pár rokmi našla jednoduchú aktivitu na spoznávanie a priraďovanie zvieracích stôp. Je sice v angličtine, ale nevadilo nám to, a deti sa s ňou hrali až kým nevedeli všetky stopy bez chyby priradiť. Ešte stále sa dá stiahnuť zadarmo tu.

Zvieratá a ich tiene

Keď mali deti okolo dvoch rokov, veľmi ich bavilo priraďovať k rôznym obrázkom ich tiene. Mali sme vytlačených vtedy zopár verzií, medzi nimi aj jednu so zvieratami.

Zvieracie tieňové pexeso nájdete napríklad tu.

Počítanie, puzzle, hľadanie rozdielov

Na tejto stránke nájdete celé tématické balíky na stiahnutie zdarma. Tu je napríklad sada nazvaná ZOO, kde je počítanie so štipcami, hľadanie rozdielov, počítacie puzzle, sekvencovanie, grafomotorika a neviem čo ešte. Rozdelené je to do 5 častí a každú si stiahnete zvlášť po kliknutí na odkaz “Download Zoo Pack Part 1” a tak ďalej.

 

Peknú zábavu!

One Reply to “Prečítané leto týždeň ôsmy – pracovné listy ZVIERATÁ na stiahnutie”

  1. […] Kids svojimi dvomi článkami na tému zvieratiek. Ten prvý z nich je plný tipov na knihy. V tom druhom zase nájdete toľko nápadov na hry a hravé učenie sa o zvieratách, že už teraz viem, čo budete robiť počas chrípkových prázdnin. Naďa pre […]

Pridaj komentár