ZVIERATÁ – Aktivity na stiahnutie

O našich obľúbených zvieratkovských knižkách som písala tu. V tomto článku nájdete tipy na rôzne aktivity na stiahnutie so zvieracou tematikou.

Pracovné listy o zvieratách

K zvieratkovskej téme som niekedy minulý rok urobila sadu pracovných listov. So zvieratami sa dá totiž precvičovať všetko, od grafomotoriky cez počítanie až po jazyk.

Montessori zvieratá

Pracovné listy sme mali v stierateľnom obale a strávili sme nad nimi celé leto. Počítali sme zvieratám nohy, určovali, čo nám ktoré dáva, identifikovali počet slabík či počiatočné hlásky.

Montessori zvieratá

Tieto pracovné listy nájdete za drobný poplatok na stiahnutie v mojom obchode.

Stačí si ich vytlačiť a zábava sa môže začať. Alebo ak ich chcete mať na dlhšie, môžete si ich vložiť do euroobalu, prípadne zalaminovať, a používať so stierateľnou fixkou.

Zvieracie rodinky

mama, otec, mláďa

Ďalšou obľúbenou činnosťou u nás bolo hľadanie zvieracích rodiniek. Urobila som pre deti aktivitu, ktorú si môžete stiahnuť v tomto článku.

Stopy zvierat

montessori zvieratá

Na internete som pred pár rokmi našla jednoduchú aktivitu na spoznávanie a priraďovanie zvieracích stôp. Je sice v angličtine, ale nevadilo nám to, a deti sa s ňou hrali až kým nevedeli všetky stopy bez chyby priradiť. Ešte stále sa dá stiahnuť zadarmo tu.

Zvieratá a ich tiene

Keď mali deti okolo dvoch rokov, veľmi ich bavilo priraďovať k rôznym obrázkom ich tiene. Mali sme vytlačených vtedy zopár verzií, medzi nimi aj jednu so zvieratami.

Zvieracie tieňové pexeso nájdete napríklad tu.

Počítanie, puzzle, hľadanie rozdielov

Na tejto stránke nájdete celé tématické balíky na stiahnutie zdarma. Tu je napríklad sada nazvaná ZOO, kde je počítanie so štipcami, hľadanie rozdielov, počítacie puzzle, sekvencovanie, grafomotorika a neviem čo ešte. Rozdelené je to do 5 častí a každú si stiahnete zvlášť po kliknutí na odkaz “Download Zoo Pack Part 1” a tak ďalej.

Miniatúry a kartičky

Kto doma nemá kopu zvieracích miniatúr? My asi milión. A okrem voľnej hry sme ich využívali aj na priraďovanie ku kartičkám. Mojom obchode si zadarmo stiahnete karty napríklad k zvieratám z farmy, z Arktídy, alebo Austrálie.

Zvieratá z farmy

V tomto článku si zase stiahnete karty zvierat, žijúcich v okolí riek.

Zvieratá a ich srsť, perie, koža

Rozoznávanie zvierat podľa toho, či ich telo pokrýva srsť, perie alebo koža, je ďalší z mnohých zaujímavých spôsobov, ako deťom priblížiť rozmanitý svet živej prírody, a popri tom s nimi precvičiť pozornosť, logické myslenie aj jazyk. My sme si vytvorili priraďovaciu aktivitu, kde deti triedili zvieratá podľa toho, čo pokrýva ich telo. Nájdete ju tu.

Vajcorodé zvieratá

Niektoré zvieratá sa liahnu z vajíčok, a je ich prekvapivo veľa. Okrem vtákov aj žaby, ryby, plazy. Raz na jar, keď sme objavili na prechádzke hniezdo s vajíčkami, sme sa bližšie pozreli na to, aké zviera má aké vajíčka. Pozrite sem.

vajcorodé

Zábava v ZOO

V tomto článku si stiahnete zopár aktivít, s ktorými si spestríte návštevu ZOO.

Zabava v zoo

Zvieratá a čítanie s porozumením

Ak máte doma – tak ako my – zvieracieho nadšenca, ktorý je už menej nadšeným samostatným čitateľom, téma zvierat sa dá skvele využiť na rozvoj čitateľských zručností. Postupne som vytvorila viacero aktivít na rozvoj čítania s porozumením ku knihám o zvieratách. Napríklad ku krásnemu Ilustrovanému atlasu najrozkošnejších zvierat, ku knihe Nezvyčajné priateľstvá vo svete rastlín a zvierat, alebo tejto sérii kníh o životných cykloch zvierat a rastlín.

Ilustrovaný atlas najrozkošnejších mláďat

Čo robia zvieratá v zime?

V zimných mesiacoch je u nás veľkou témou otázka, ako trávia rôzne zvieratá zimu. Vytvorila som túto aktivitu, ktorú každoročne vyťahujeme.

Zvieratá v zime

Peknú zábavu!

One Reply to “ZVIERATÁ – Aktivity na stiahnutie”

  1. […] Kids svojimi dvomi článkami na tému zvieratiek. Ten prvý z nich je plný tipov na knihy. V tom druhom zase nájdete toľko nápadov na hry a hravé učenie sa o zvieratách, že už teraz viem, čo budete robiť počas chrípkových prázdnin. Naďa pre […]

Pridaj komentár