Poďme spolu prečítať leto

Prečítané leto

Vedeli ste, že deti počas prázdnin strácajú ‘ničnerobením’ veľa matematických, jazykových a iných zručností? A že táto strata je o to väčšia, ak dieťa má sklon k rôznym poruchám učenia?

Hovorí sa tomu prázdninový útlm alebo summer slide. Bojovat sa proti nemu dá veľmi ľahko a efektívne, napríklad čítaním kníh. Stačí vraj prečítať 4 až 6 kníh za celé prázdniny! Aj o tom je pekný projekt Prečítané leto, ktorý vám už tretí rok prinášajú dva skvelé blogy Čítajme si spolu a Malý pampúch. A s nimi aj zopár bloggerov, ktorí dávajú tipy na knižky pre deti aj dospelých, vytvárajú aktivity a materiály na stiahnutie, ponúkajú osvedčené recepty či pokusy.

Prečítané leto s MontessoriKids

Minulý rok sme si Prečítané leto s deťmi veľmi užili, každý týždeň sme vybrali nové knižky a vymýšlali, čo k danej téme podnikneme. A každý týždeň sme vám ponúkali nejaký ten materiál, aktivitu, hru na stiahnutie. Obľúbené boli napríklad príbehy na nanukových paličkách či rozcvička s abecedou, ktorá pomôže zahnať nudu a vybiť energiu pri cestovaní.

jemna motorika

Tento rok vás pozývam opäť prečítať s nami celé leto. Nie je treba sa nijak extra pripravovať. Stačí vytiahnuť knihy z poličiek, pribaliť do tašky na kúpalisko, ruksaku či kufra a každý deň pár minút čítať. Na stránke Prečítaného leta nájdete aj tipy na knižky, ale je samozrejme na vás, či sa inšpirujete, alebo si vyberiete nejaké vlastné.

Cieľom v žiadnom prípade nie je minúť kopu peňazí a nakúpiť horu nových kníh. Aj keď je pravda, že každé leto niektorým inšpiráciám neodolám a rozšírim mierne našu knižnicu ?

9 prázdninových týždňov = 9 tém

Aby to čítanie bolo zaujímavé, každý týždeň bude venovaný jednej téme. Takto kvalitne prevetráme knižnicu a slovnú zásobu zároveň ?

No a ja pre vás na každý týždeň nachystám opäť nejakú zaujímavú aktivitku, ktorú si doma vytlačíte a čítanie si s ňou spestríte. Už sa neviem dočkať! A vy?

P.S. Prečítané leto je aj na facebooku, pridajte sa do skupiny a diskutujte, zdieľajte, inšpirujte sa s nami!

Pridaj komentár