Originálne ručne vyrábané hračky Droby

Droby

Ak hľadáte peknú a originálnu hračku, ktorá vaše deti nielen zabaví, ale aj čosi naučí, mám pre vás tip na šikovnú maminu Ľubku, ktorá sa venuje výrobe autorských hračiek pod značkou Droby.

Vyrába rôzne drevené pomôcky inšpirované Montessori pedagogikou. Prevliekačky, zapichovačky, stojany na navliekanie. My sme na našich kurzoch vyskúšali viaceré z nich a niektoré som kúpila, aby sme sa k nim mohli pravidelne vracať.

Pre malkáčov…

Asi najviac sa mi páčia jej pomôcky z prírodného dreva, ako tieto Montessori stojany na vertikálne a horizontálne navliekanie. Sú vizuálne čisté, estetické, príjemné na dotyk a dokonale umožňujú dieťaťu sústrediť sa na jednu činnosť. Spĺňajú proste všetky kritériá Montessori pomôcok.

Droby stojany na navliekanie

Vymyslela aj navliekací strom či pyramídu.

Droby navliekanie

Vhodné sú pre deti približne od jedného roka. Sú z neošetreného dreva vybrúseného dohladka, takže sa nemusíte báť ani prípadného ochutnávania.

Pre trochu väčších…

Pre trochu staršie deti má Droby rôzne aktivity na priraďovanie farieb alebo prevliekanie ihly s niťou.

Droby dúha s kolíkmi

Droby mačka

Aj pre bábätká

V jej ponuke nájdete aj krásne hryzátka a úchopové hračky pre najmenších. Ja som napríklad pre jednu malú slečnu kúpila tento krásny set v kontrastných farbách, ideálnych pre novorodencov na rozvoj zraku.

Droby set pre najmenších

S Ľubkou sa poznáme už nejaký ten piatok, sme obe dobrovoľníčky v našom materskom centre. Ľubkina kreativita sa prejavuje aj tam, pri akciách, ktoré plánujeme a organizujeme. K výrobe hračiek sa dostala – ako inak – pri vlastných deťoch, predtým sa venovala výrobe šperkov. Jej deti sú pre ňu najväčšou inšpiráciou. Lebo “Mamiiii ja chcem rybu, dinosaura, auto, planéty, vlajky…” 🙂 Pri realizácii nových nápadov sa vždy snaží kombinovať to, čo deti zaujíma, s tým, čo podporuje ich vývin.

Celú ponuku Droby nájdete na sashe. Určite odporúčam 🙂

Pridaj komentár