O nás

Montessori Kids - Ako sa s deťmi zmysluplne zabávameVitajte! Volám sa Naďa a som mamou troch zvedavých, neposedných a úplne dokonalých detí. Každé je iné. Ale spája ich neuveriteľná chuť učiť sa, bádať, spoznávať, a presvedčenie, že každý ich nový objav je jedinečný a nekonečne fascinujúci.

S deťmi aj ja znovu objavujem krásy nášho sveta. Skúmame spolu chrobáky, skáčeme po kalužiach, hľadáme odpovede na množstvo otázok. Každý náš deň je plný malých aj väčších zázrakov.

Keď mala staršia dcéra dva roky, začala som sa bližšie venovať pedagogike Márie Montessori. Odvtedy ubehlo už niekoľko rokov, prečítala som kopu kníh, absolvovala množstvo kurzov, prednášok a webinárov, a moja fascinácia stále rastie.

Pred niekoľkými rokmi som začala robiť kurzy montessori hrania pre malé deti. Chcela som sa podeliť s inými maminami o inšpirácie, dať deťom možnosť zahrať sa s montessori pomôckami, prebudiť aj v iných lásku k montessori výchove. V súčasnosti vediem kurzy Montessori ateliér pre deti od jedného roka, cez škôlkarov, až po školákov, ktorým vďaka montessori pomôckam pomáhame prekonávať rôzne ťažkosti s učením.

Dúfam, že na týchto stránkach objavíte množstvo inšpirácií, nápadov a tipov, ako s deťmi aktívne tráviť čas. Pridajte sa k nám aj na facebooku. Ak máte chuť, dajte náme vedieť, čo sa vám tu páči alebo čo vám tu chýba. Mailom na montessorikids.sk(zavináč)gmail.com alebo do formulára dole. Poteším sa každej spätnej väzbe ☺️

Spolupráca

Rada spoznávam nové edukačné pomôcky, zmysluplné hračky, či kvalitné knihy. A tie, ktoré sa nám osvedčia, rada odporúčam ďalej. Na mojich kurzoch Montessori ateliér mám veľa ochotných detičiek, ktoré testujú zaujímavé novinky zo sveta hračiek a knižiek. Rýchlo odhalia, čo je kvalitné.

Vždy s radosťou podporím originálne slovenské projekty a šikovných ľudí. Dlhodobo spolupracujem so špeciálnou pedagogičkou Katkou Kubasovou (SpoluPreDieta.sk), ktorá mi pomohla vytvoriť už nejednu novú pomôcku. V poslednom roku sme rozbehli úspešnú spoluprácu pri tvorbe nových edukačných hračiek aj so slovenským výrobcom Šikulkovo, z ktorej sa nesmierne teším.

Ak máte záujem o spoluprácu so mnou, prosím napíšte mi vašu predstavu na MontessoriKids.sk (zavináč) gmail.sk alebo do formulára.