Nová knižka pre deti O Evičke

Súťaž o knižku

Pred pár dňami sa k nám dostala knižka O Evičke. Plná príbehov, ktoré vychádzajú z úplne každodenného života úplne bežných detí. Podľa montessori je to presne typ knižky vhodný pre deti v predškolskom veku, a u nás doma veľmi obľúbený. Na trhu je takýchto knižiek prekvapivo málo a preto nás veľmi potešila možnosť prečítať si ju.

Skutočné príbehy zo života detí

O EvičkeKnižku sme zhltli za pár večerov, a to aj napriek tomu, že je skôr určená pre menšie deti. Obsahuje 11 príbehov zo života trojročného dievčatka a jej rodičov. Príbehov o situáciách, ktoré rieši asi každé dieťa v tomto veku. Prvá návšteva zubára, (ne)požičiavanie hračiek na pieskovisku, či nástup do škôlky. U nás (malkáči majú štyri roky a veľkáčka šesť) už tieto témy už nie sú také aktuálne, ale mám v živej pamäti, ako sme pred istým časom točili stále dokola Barborky a Terky o presne takýchto témach.

Kniha aj pre rodičov

Pre mňa najzaujímavejšie na celej knižke sú myšlienkové pochody Evkinej mamy. Dali by sa považovať za akýsi manuál pre rodičov, ako s deťmi riešiť niektoré situácie. Najmä tých, ktorí doteraz nemali možnosť bližšie sa oboznámiť s rešpektujúcou výchovou.  V každom prípade prinútia nás rodičov zamyslieť sa nad tým, ako sa deti v niektorých situáciách cítia a prečo robia to, čo robia.

Som presvedčená, že najčastejším zdrojom našich konfliktov s (malými) deťmi je totiž práve fakt, že deťom nerozumieme a zle si vysvetľujeme ich pohnútky. Možno práve po prečítaní knižky prehodnotíme, či je správne nútiť deti za každú cenu požičať hračku “kamarátovi” na pieskovisku, alebo trvať na tom, že si musia obliecť to, čo sme im nachystali a nič iné.

O Evičke

Viac o knižke

Knižku kúpite napríklad tu. Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o knižke a jej autorke, tu nájdete oficiálnu stránku O Evičke.

Súťaž

One Reply to “Nová knižka pre deti O Evičke”

  1. […] ktorú rodičia vychovávajú v duchu rešpektujúceho rodičovstva. Viac som o nej písala v tomto článku. Malý problém s touto knižkou je, že tématicky podľa mňa je šitá pre dvoj- až trojročné […]

Pridaj komentár