Naše výlety

Aj tento rok si pod stromčekom nájdeme spoločný darček – tentokrát to bude kniha Naše výlety na plánovanie a zaznamenávanie našich zážitkov z ciest po Slovensku.

Možno si spomínate, minulý rok sme si pod vianočným stromčekom našli  knihu Strom života našej rodiny. Splnila všetky moje očakávania – deti sa s radosťou vrhli do vypĺňania informácií o všetkých členoch rodiny, už počas vianočných sviatkov sme knihu nosili po všetkých rodinných návštevách a zbierali do nej staré fotografie, mená, dátumy, a zaznamenávali všelijaké spomienky. Viac som sa o nej rozpísala v tomto článku.

Strom života našej rodiny

Tento rok som sa nadchla pre novinku Naše výlety z rovnakého vydavateľstva.

Je to kniha na plánovanie a zaznamenávanie výletov po Slovensku, a mám neskromný pocit, že bola vytvorená presne pre nás 🙂

Radi s deťmi cestujeme, aj po Slovensku, aj po susedných krajinách, aj trochu ďalej. No a tento rok – keďže možnosti zahraničných dovoleniek boli obmedzené – sme precestovali celkom veľký kus Slovenska. S deťmi sme boli celý minulý rok zapojení do takej kamarátskej výmeny listov z rôznych kútov Slovenska a tieto listy boli potom podnetom na mnohé výlety, pretože deti zaujímalo, kde býva ten-ktorý listový kamarát.

Zároveň staršia dcéra začala minulý rok v rámci vlastivedy spoznávať v škole Slovensko a tento rok v tom pokračuje. Je krásne vidieť, ako sa jej spájajú poznatky z hodín v škole so zážitkami a spomienkami na navštívené miesta. Vlastiveda by sa mala jednoznačne učiť na cestách!

Už dlhší čas mi chodí po rozume myšlienka, že by sme potrebovali nejakú kroniku na spoločné zaznamenávanie všetkých našich výletov. Veľmi som sa potešila, že ju niekto vymyslel za mňa, a ešte aj krásne ilustroval!

Kniha je rozdelená na 7 častí.

Každá zaznamenáva iný typ výletov. Za prírodou, za kultúrou, za športom…

Do každej sa zmestí 10 záznamov.

Naše výlety

V úvode každej kapitoly je mapa Slovenska so zaznačenými zaujímavými miestami a priestor na naplánovanie 10 konkrétnych výletov.

Naše výlety

(Ilustrácie má na svedomí, tak ako pri Strome života našej rodiny, Linh Dao a sú opäť rozkošné.)

Naše výlety

Záznam z výletu obsahuje priestor na nalepenie fotky, vstupenky, turistickej nálepky alebo cestovného lístka, a potom miesto na záznamy o tom, aké dopravné prostriedky sme použili, aké bolo počasie, čo sa nám na výlete páčilo, aké zážitky si odnášame, prípadne aké padli hlášky.

Naše výlety

Táto kniha bude pre nás opäť perfektným spoločným darčekom pod stromček. A krásnou príležitosťou tráviť spolu čas jej vypĺňaním. Už teraz vidím, ako si v nej budeme s láskou listovať a spomínať na všetky naše cestovateľské zážitky.

Naše výlety

(Nehovoriac o tom, ako si pekne a úplne nenápadne deti pri nej precvičia čítanie, písanie a pravopis, a upevnia vedomosti o Slovensku!)

Knihu Naše výlety vydalo Familium, a nájdete ju v ich eshope alebo v dobrých kníhkupectvách.

Naše výlety

Pridaj komentár