Montessori mama&baby – seminár pre mamičky s bábätkami

Montessori mama&baby

Máte malé bábätko a zaujíma vás Montessori výchova, ale neviete, kde začať? Začnite seminárom, na ktorom sa dozviete základy Montessori a ako ich aplikovať doma. Prihláste sa s vaším bábätkom na približne 90-minutové stretnutie Montessori mama&baby.

Základy Montessori výchovy v kocke

“Začali sme neskoro. Všetko podstatné sa udeje do troch rokov.” Toto údajne napísala Maria Montessori, keď sa začala venovať vývinovému obdobiu 0-3 roky. Je to veľká pravda. V prvých troch rokoch sa kladú základy domu, v ktorom bude osobnosť bývať po zvyšok života. Kľúčové osobnosti v tomto období sú rodičia, ktorí držia v rukách kľúče k vývoju šťastného a celistvého človiečika.

Vysvetlíme si, čím je Montessori prístup výnimočný, povieme si v krátkosti o štyroch vývinových obdobiach od narodenia do dospelosti, dešifrujeme pojmy ako absorbujúca myseľ, senzitívne obdobie či hormé.

Montessori mama&baby

Porozprávame sa o vývinových potrebách najmenších detí, ako ich odsledovať a ako vytvoriť doma pripravené prostredie, v ktorom budú tieto potreby naplnené.

Ukážeme si dobré knihy o výchove, ktoré si budete môcť prelistovať.

Mama počúva a diskutuje, bábätko sa hrá

Kým sa maminy budú vzdelávať, bábätká si zatiaľ môžu vyskúšať niektorý z Montessori závesných mobilov a hračky pre najmenších, ktoré zamestnajú jeho rúčky. Ukážeme si najzaujímavejšie pomôcky pre prvé roky, čo je na nich “Montessori”, čo sa pomocou nich deti učia a ako im pomáhajú rozvíjať sa.

Montessori mama&baby – kde sa prihlásiť

Stretnutie je pre maminy s bábätkami vo veku 0-6 mesiacov – nelezúňov.

Cena je 8 Eur za stretnutie.

Najbližšie sa bude konať v utorok 25.2. o 9,30 v materskom centre Budatko a prihlásiť sa dá tu. Alebo mi napíšte cez tento formulár.

Pridaj komentár