Montessori mama&baby – seminár pre mamičky s bábätkami

Montessori mama&baby

Máte malé bábätko a zaujíma vás Montessori výchova, ale neviete, kde začať? Začnite cyklom stretnutí, na ktorých sa dozviete základy Montessori a ako ich aplikovať doma. Predstavujem vám Montessori mama&baby.

Základy Montessori výchovy v kocke

“Začali sme neskoro. Všetko podstatné sa udeje do troch rokov.” Toto údajne napísala Maria Montessori, keď sa začala venovať vývinovému obdobiu 0-3 roky. Je to veľká pravda. V prvých troch rokoch sa kladú základy domu, v ktorom bude osobnosť bývať po zvyšok života. Kľúčové osobnosti v tomto období sú rodičia, ktorí držia v rukách kľúče k vývoju šťastného a celistvého človiečika.

Ak sa chcete dozvedieť, čím je Montessori prístup výnimočný, prihláste sa s vaším bábätkom na cyklus šiestich hodinových stretnutí, kde preberieme:

1. Úvod do Montessori. Štyri vývinové obdobia od narodenia do dospelosti, pojmy ako absorbujúca myseľ, senzitívne obdobie či hormé.

Montessori mama&baby

2. Vývinové potreby najmenších detí, ako ich odsledovať a ako vytvoriť doma pripravené prostredie, v ktorom budú tieto potreby naplnené.

3. Sloboda s hranicami, “obdobie vzdoru” a ako fungovať bez mocenských bojov.

4. Najzaujímavejšie pomôcky a knižky pre prvé roky, čo je na nich “Montessori”, čo sa pomocou nich deti učia a ako im pomáhajú rozvíjať sa.

5. Odmeny a pochvaly, tresty a pokarkania. Ako vplývajú na detský mozog, ako deformujú detské myslenie, a ako ich vo výchove nahradiť.

6. Digitálne technológie a ich vplyv na detský vývin.

Na každej hodine dostanete stručné poznámky k danej téme. Ukážeme si vždy aj dobré knihy o výchove, ktoré si budete môcť prelistovať.

Mama počúva a diskutuje, bábätko sa hrá

Kým sa maminy budú vzdelávať, bábätká si zatiaľ môžu vyskúšať niektorý z Montessori závesných mobilov a hračky pre najmenších, ktoré zamestnajú jeho rúčky.

Montessori mama&baby – kde sa prihlásiť

Stretnutie je pre maminy s bábätkami vo veku 0-6 mesiacov – nelezúňov.

Cena je 60 Eur za cyklus 6 stretnutí, prípadne sa môžete prihlásiť iba na niektoré konkrétne témy, cena jednej hodiny je potom 12 Eur.

Najbližšie začíname v stredu 7.októbra o 13.00 v materskom centre Budatko.

Hodiny sa budú konať poobede, kedy v materskom centre nie sú iní návštevníci, v miestnosti vydezinfikovanej pomocou UV žiariča. Rovnako aj všetky hračky sú pred každou hodinou dezinfikované pomocou UV žiarenia. Maximálny počet mamičiek na jednom stretnutí je 5.

Ak sa chcete prihlásiť, napíšte mi cez tento formulár.

Pridaj komentár