Moje predsavzatia na nový rok

Zvyknete si dávať novoročné predsavzatia? Ja popravde moc nie, ale pred pár rokmi sme s deťmi naďabili na ne v časopise a tak ich tá predstava zaujala, že sme si nejaké spísali. Odvtedy sa to stalo takou silvestrovsko-novoročnou tradíciou.

Našu predlohu Moje predsavzatia si stiahnete na konci článku.

Zimné zvyky

Ráno dcéra vytiahla svoje časopisy Bublina, listovali sme v nich a čítala nám, čo sa nám zdalo zaujímavé. Občas to tak zvykneme robiť. Svoju zbierku Bublín si cení ako zlato, schováva si ich v skrinke a vyťahuje na nedeľné čítanie v posteli. Vždy v nej nájde niečo, čo sme ešte nečítali, a rada nám číta nahlas.

Tentokrát vybrala veľmi aktuálnu (aj keď dva roky starú) Bublinu 3, ktorá je venovaná zime. Prečítali sme si, aké zimné sviatky slávia deti v rôznych kútoch sveta miesto Vianoc, aj aké zvyky sa spájajú s Vianocami a príchodom nového roku. Mimo iné sme tam narazili na malú tabuľku, do ktorej si deti majú napísať novoročné predsavzatia. Najprv som im musela vysvetliť, čo vlastne tie predsavzatia sú 🙂 Veľmi ich zaujali a hneď si nejaké chceli napísať.

Moje novoročné predsavzatia na rok 2023

Keďže však Bublinu máme iba jednu a navyše je z roku 2017, urobila som deťom narýchlo verziu na aktuálny rok. Vcelku sme sa dobre zabavili pri ich vypĺňaní, ale snažili sa trochu pracovať aj na sebareflexii a popremýšlať, aké máme slabé stránky, v čom by sme sa mohli zlepšiť.

Moje predsavzatia na rok 2020

Stalo sa to už pomaly tradíciou a tak každý rok vyrobím predlohu, ktorú si potom vypĺňame nielen my s deťmi, ale zapájame do toho už aj širšiu rodinu.

Ak si chcete s deťmi tiež dať predsavzatia, našu predlohu si stiahnete tu (kliknite na obrázok a uložte si ho):

Moje predsavzatia 2023

Ak hľadáte tipy, ako si s deťmi užiť Silvester, pozrite sem.

One Reply to “Moje predsavzatia na nový rok”

  1. […] rok sme si písali predsavzatia, tento rok to určite zopakujeme. Musíme dovtedy vymyslieť novú šablónu na rok 2021, určite […]

Pridaj komentár