Moja hádanková knižka o hmyze

Hádanková knižka o hmyze

Jar pomaly prechádza do leta a tak ako každý rok, opäť u nás doma zaostrujeme na hmyz. Niet sa čomu čudovať, stretávame ho len čo vystrčíme nosy z domu (a to je v tieto krásne dni takmer stále). Pri obyčajnej ceste do obchodu desaťkrát zastavíme a zídeme z kolobežky či bicykla, aby sme mohli sledovať procesiu mravcov, skontrolovať čudne vyzerajúceho pavúka, či spočítať, koľko nôh má stonožka motajúca sa po chodníku.

A tak aj doma vyťahujeme rôzne hmyzie aktivity, ktoré sme za roky naškrečkovali. Do poličiek s knihami putujú práve tie o malých potvorkách. A riešime aj životné cykly chrobáčikov, pretože sú úplne fascinujúce.

Montessori album PRÍRODA - Životný cyklus lienky
Životný cyklus lienky – Môj album Montessori PRÍRODA

Hádaj, kto som

Minulú jar som sa zapojila do jednej výmeny aktivít, zameranej práve na hmyz. Vyrobila som do nej hádankovú knižku, pretože hádanky sú u nás IN. Zozbierala som do nej 9 hádaniek o tých najznámejších chrobáčikoch.

Moja hádanková knižka hmyz

Samostatní čitatelia si môžu hádanky sami čítať a k nim priraďovať obrázky, prípadne stierateľnou fixkou napísať názov hmyzu do riadku pod obrázok. Hmyz je farebne kódovaný a kontrola správnosti je na poslednej strane knižky.

Moja hádanková knižka hmyz

Menšie deti si knižku môžu čítať s rodičmi. K tomu je pridaných zopár grafomotorických listov s včielkami, motýľmi a lienkami, ktoré pomôžu deťom uvoľniť si ruku a trénovať písanie.

Ak máte o knižku záujem, rada vám zašlem elektronickú verziu za 1 Eur. Stačí si ju objednať v našom obchode, tu.

One Reply to “Moja hádanková knižka o hmyze”

  1. […] No a na záver ešte jedna naša vlastnoručne vyrobená knižka, kotorej hlavnou témou je hmyz – taká hádanková. Prečítajte si o nej tu. […]

Pridaj komentár