Môj kocúr Tamtam

Túto knihu som objednala len tak, lebo veď Ľubo Paľo ? Jeho “Haló haló pani mačka…” je u nás doteraz jeden z najobľúbenejších pokrikov ? Zdalo sa mi, že Môj kocúr Tamtam by mohla byť vhodná knižka do nášho čitateľského kútika v Montessori ateliéri, ale nič bližšie som o nej nevedela.

O to väčšie bolo moje nadšenie, keď som ju držala v rukách. Presne takto si predstavujem knižky o zvieratách pre najmenších. Je to krásny, milý príbeh o autorovom kocúrovi, z ktorého vyžaruje láska a silné puto medzi človekom a zvieraťom.

Môj kocúr Tamtam

Príbeh je nielen vtipný a pútavý, ale aj plný múdrostí. Deti sa dozvedia mnoho zaujímavých informácií o mačkách – od toho, čo jedia, až po tvar ich zreničiek v noci a cez deň.

Môj kocúr Tamtam

Navyše mi príde veľmi fajn na rozvoj jazyka a slovnej zásoby. Text je jednoduchý, zrozumiteľný, ale zároveň pestrý, obsahuje prídavné mená, citoslovcia, zdrobneliny, expresívne výrazy…

Môj kocúr Tamtam

No a čerešničkou na torte sú kvalitná väzba, krásna obálka a samozrejme pútavé ilustrácie (veď iné by sme ani neočakávali). Knižka, pôvodne plánovaná iba pre malkáčov do Montessori ateliéru, mala okamžitý úspech u mojich detí. Ukoristila si ju najprv sedemročná veľkáčka, ktorá ju prečítala cestou z kníhkupectva, a teraz ju číta päťročná začínajúca čitateľka.

Čiže hneď ju zaraďujem do nášho zoznamu:

top Montessori kníh pre deti 2-6 rokov,

top Montessori kníh o zvieratkách,

top kníh na prvé samostatné čítanie.

Je podľa mňa vhodná pre deti približne od dvoch rokov.

Kúpite ju napríklad tu.

Môj kocúr Tamtam

One Reply to “Môj kocúr Tamtam”

  1. […] z ktorého vyžaruje láska a silné puto medzi človekom a zvieraťom. Viac som o knihe písala tu, je to naozaj skvost […]

Pridaj komentár