Letný sneh

letny sneh

Leto je priam stvorené na rôzne zmyslové aktivity. A čo je lepšie na schladenie v horúčavách, ako taký fajn studený letný sneh?

Čítame o lete a hráme sa so snehom

Témou tohto týždňa Prečítaného leta je práve LETO a jednou z knižiek v našom letnom výbere je tá o čarodejnici Winnie a o tom, ako ju nebavila zima. Vyriešila to jednoducho. Pričarovala si slnko a teplo. My sme si povedali, že leto máme a naopak by sme sa radi schladili v snehu. Spomenula som si na jeden tip z internetu a tak sme si v rýchlosti sneh vyrobili. Potom sme zobrali kelímky, naberačky, s pôžitkom zabárali do studenej hmoty ruky, formovali ju, naberali, lyžicovali, skúmali… Zábava je zaručená ešte dlho po tom, ako sa sneh roztopí.

Ako vyrobiť letný sneh?

Recept je jednoduchý. Stačí nastriekať do nejakej väčšej nádoby penu na holenie a nechať zmrznúť v mrazničke. My sme tú našu ešte vylepšili striebornými trblietkami, lebo trblietky nikdy nie sú na škodu.

One Reply to “Letný sneh”

  1. […] Čarodejnica Winnie. Príbehy o čarodejnici Winnie sú u nás veľmi obľúbené. Na našu letnú tému sa nám hodil príbeh o tom, ako sa Winnie zunovala zima a vyčarovala si leto. Skúsili sme čarovať s Winnie, aby sme si to leto tiež vyčarovali. A urobili sme si aj LETNÝ SNEH, ale o tom píšem v inom článku. […]

Pridaj komentár