(Montessori) knižky Svojtka

Svojtka akcia promokod

Leto je už za rohom a s ním prázdniny, oddych, dovolenky, cestovanie, voda, príroda… a KNIHY. S vydavateľstvom Svojtka sme pre vás pripravili možnosť zásobiť sa kvalitnými knihami, ktoré vám v lete pomôžu:

1. Bojovať proti prázdninovému útlmu. Áno, cez prázdniny máme nárok na oddych. Ale nemusí nám z hlavy vyfučať všetko, čo sme sa za školský rok naučili! A stačí tak málo, aby sme tomu zabránili – prečítať počas prázdnin aspoň 4-6 kníh!

2. Zvládať bez nudy dlhé cesty autom, lietadlom či vlakom. Lebo s knižkami je toľko zábavy!

3. Zmysluplne tráviť chvíle oddychu na kúpalisku či pri mori. Oddych na deke po poriadnom vyjašení sa vo vode ideálne spríjemníme kľudnou rozprávkou, lepením nálepiek či nejakou grafomotorickou aktivitou.

4. Zabaviť sa a skrátiť si dlhú chvíľu kdekoľvek. Vždy keď idete z domu, hoďte si do kabelky či ruksaku nejakú tú knižku. Uvidíte, zíde sa vám! Či už v rade na zmrzlinu (u nás v Bratislave tie naozaj dobré zmrzlinárne majú tak kilometrové šóry!), alebo v MHD či v reštaurácii, kam ste sa vybrali na večeru a vaše deti nie a nie obsedieť ako ukáznení občania.

Ak by ste mali problém vybrať si z tej obrovskej ponuky, tu je zopár našich tipov, ktoré sú prevažne Montessori-friendly.

1. Encyklopédie s okienkami

Vydavateľstvo Svojtka nás od začiatku zásobuje hlavne rôznymi okienkovými knižkami. Či už o ľudskom tele, o vesmíre, o potravinách, či o svete.

V poslednom čase fičíme najmä na sérii Malý prieskumník. Ideálne do leta padnú napríklad dve novinky Chrobáky a Pod morom.

Svojtka letná zľava

Pre menšie deti je skvelá zase séria Prvé otázky a odpovede, ktorá má trochu menší formát, menej informácií a jednoduchší text. Nedávno som písala o knižke Ako to, že vidím z tejto série, ktorá je o zmysloch, ale nemenej zaujímavé sú tie o Baciloch, Včelách, či o tom, odkiaľ prichádzajú deti.

Čo je to hovienko?

Alebo aj o takej nevyčerpateľnej téme, ako sú hovienka. Pretože aj to je niečo, čo malé deti potrebujú spoznať, riešiť, pochopiť.

Svojtka Čo je to hovienko?

Svojtka Čo je to hovienko?

2. Pozri, kto sa skrýva

Tieto miniknižočky všetky tri deti milovali. Padnú tak akurát do detskej rúčky a na každej dvojstrane sa schováva za vyklápacím okienkom jedno zvieratko.

Prvú dostala dcéra, keď mala okolo 10 mesiacov a tak sme ju čítali stále a stále dokola, až som radšej nakúpila celú sériu, nech z toho nezošaliem. Uznajte, keď sa po asi miliónty krát musíte tváriť, že neviete, čo sa skrýva na strome/za kríkom/v stodole/pod vodou, a potom (presvedčivo) zahrať maximálne prekvapenie, keď vám tam dieťa odhalí nejaké to zviera, je to heroický výkon!

Inak všimli ste si to množstvo predložiek v predošlej vete? Áno, tieto knižky sú skvelé na trénovanie orientácie v priestore. A vláčiť ich môžete všade, keďže sú maličké a zmestia sa hocikam. Navyše po zľave vyjdú necelé dve eurá, čo sa fakt oplatí.

3. Séria Čo sa deje

Tieto knižky pre najmenších u nás dlho bodovali a aj teraz si ich deti rady z času na čas “prelistujú”. Sú z tvrdého odolného kartónu, majú rôzne ťahacie a otáčacie prvky a pokrývajú fascinujúce témy ako autoservis, vlaková stanica, stavba či supermarket.

Svojtka Čo sa deje

Deň Zeme: knihy o životnom prostredí

4. U nás na statku / Moje vozidlá

Tieto dve knižočky pre malkáčov sa mi páčia, pretože obsahujú reálne fotografie zvierat a dopravných prostriedkov, sú teda priam definíciou Montessori kníh pre najmenších.

Svojtka U nás na statku

Mohli by byť ešte trochu menej farebné na môj vkus, ale človek nemôže mať všetko.

Svojtka U nás na statku

5. Posvieť si

Keď sme s deťmi niekedy v zime dostali do rúk prvú knižku zo série Posvieť si, boli sme z nej paf úplne všetci. Človek si povie, čo sa už nové dá na detských knihách vymyslieť, veď už tu je naozaj všetko! Ale ľudská fantázia a šikovnosť nepozná našťastie hraníc.

Svojtka Posvieť si

Strany v knihe sú kreslené tak, že po podsvietení odhalia skryté informácie. (Stačí aj otočiť stranu proti svetlu, ale lepší efekt sa dosiahne s baterkou.) V ľudskom tele tak vidíte, ako prúdi vzduch či ako rastú kosti, v autoservise zase čo má auto pod kapotou a ako v ňom tečie palivo.

Svojtka posvieť si

6. Životný cyklus

Ako sa z vajíčka stane sliepka, zo semienka rastlinka, z larvy chrobáčik? Odpoveď dajú tieto pekné knižky s veľkými kvalitnými fotografiami.

7. Moje malé príbehy Montessori

Už som ich spomínala mnohokrát a iste ich poznáte, ale skrátka nemôžem ich opomenúť.

8. Pracovné zošity Montessori

Máme dva obľúbené svojtkovské zošity a neviem vám povedať, ktorý sa mi páči viac. Montessori aktivity pre deti je zaručená klasika, nájdete tam rovnaké aktivity, s akými sa deti stretávajú aj v Montessori škôlkach. Zamerané sú na rastliny, zvieratá a geografiu. Obrázky sú väčšinou čiernobiele, jemné a pomerne realistické.

Veľký, väčší, najväčší zošit o prírode je oproti nemu farebnejší a príde mi trochu originálnejší. Podrobne som o ňom písala v tomto článku.

Svojtka montessori zošit o prírode

No a nemôžem nepripomenúť parádny kreatívny denník Aktivity pre štyri ruky, o ktorom som písala tu a ktorý u nás doma milujeme.

Svojtka akcia promokod

A ak máte tip na nejakú dobrú svojtkovinu, sem sním!

2 Replies to “(Montessori) knižky Svojtka”

  1. […] že tu je náš výber Montessori svojtkovín z júna. A tu zase naše tipy pre milovníkov dopravných […]

  2. […] na všetky knižky v eshope, či detské či dospelé. Ak by ste si nevedeli vybrať, pripomínam náš výber Montessori svojtkovín z júna. A tu zase naše tipy pre milovníkov dopravných […]

Pridaj komentár