Knižka o mne

Keď hovorím o knižkách pre najmenších, nikdy nezabudnem spomenúť, že tie najlepšie sú také, ktoré im ušijeme na mieru. Knižka nášho domu. Knižka o našej rodine. Knižka o našom domácom maznáčikovi. Knižka o tom, ako sme spolu boli na výlete. Keď boli deti malé, vyrobila som im kopu takých knižiek, a listovali v nich každodenne. A raz som zhliadla na internete nápad, ktorý som hneď musela okopčiť. Knižka, ktorú si o sebe vyrobí dieťa samé. O tom, ako sa volá, ako vyzerá, čo rado robí. Nazvala som ju KNIŽKA O MNE.

Knižka o mne

Knižku si môžete vytlačiť na konci článku. Nájdete tam verziu pre chlapca aj pre dievča. My sme ju s deťmi prvýkrát robili, keď mali necelé tri roky. Výroba nám trvala niekoľko dní, napísať knižku nie je len tak! Výsledok sme potom zalaminovali, aby sa nám uchoval čo najdlhšie. (Za to som dodatočne vďačná, lebo aj po x rokoch sú knižky čitateľné a v dobrom stave.)

Knižka o mne

Pôvodne sme ju tlačili vo veľkosti A5, na jednej dvojstránke je však odtlačok rúčky a nožičky, a ten sa v istom veku už nezmestil do rámika na stránke A5 a tak sme prešli na formát A4 🙂

Knižka o mne

Na jednej stránke je zase záznam o výške dieťaťa. Aby bol tento záznam pre deti trochu hmatateľný, výšku detí sme odmerali a odstrihli na špagáte. Je tam priestor na nalepenie malej obálky, do ktorej sme špagátik vložili.

Knižka o mne

Inak Knižka o mne funguje asi najlepšie, keď jej výrobu s deťmi z času na čas opakujete. Len potom si deti vedia pekne porovnať, ako sa im zdokonalilo písanie, že už nekreslia hlavonožcov, že už ich obľúbenou postavičkou nie je Elsa a Anna 🙂 A vám rodičom aj slza ukápne, keď si uvedomíte, ako vám pred očami rastú!

Knižka o mne

Knižky si stiahnete tu:

Knižka o mne – chlapec

Knižka o mne – dievča

Knižka o mne

2 Replies to “Knižka o mne”

  1. To je moc hezký nápad. My jsme ji vyplňovali nějak po 3 roce a mám v plánu dělat každý rok novou, pro srovnávání 🙂
    Můžete se kouknout na naši knihu tady: https://www.kuncicka.cz/uceni/poznavame-sebe-jaky-jsem-a-co-mam-rad-aneb-osobni-kniha-k-vyplneni-a-vybarveni/

  2. […] Knižka o MNE – šablóna na vlastnú knižku o seba pre chlapca aj dievča […]

Pridaj komentár