Hľadanie jesenných pokladov v lese (na stiahnutie zadarmo)

Prechádzka jesennou prírodou je pre mňa čosi magické. Najmä keď svieti zubaté slnko, pod nohami šuští napadané lístie a obklopujú vás kopce plné farieb, od svetložltej, cez zlatú, červenú až po tmavohnedú.

Les je navyše plný rôznych jesenných pokladov, aj keď my dospelí ich už väčšinou nevnímame. Naše deti sa z lesa vždy vracajú s plnými rukami šišiek, halúzok, kôry či bukvíc.

Hľadanie jesenných pokladov

Z nazbieraných predmetov si doma potom urobia výstavu. Niekedy dokonca farebnú.

Prechádzka

O takej obyčajnej prechádzke v lese máme jednu krásnu knižku zo série Moje malé príbehy Montessori. Je to jednoduchý príbeh o dvoch malých sestrách, ktoré sa s rodičmi vyberú do lesa na piknik.

V lese samozrejme nájdu kopu zaujímavých vecí, mimo iné i list s cudzopasníkom. Deti po prečítaní knižky veľmi cudzopasníky zaujali a tak sme sa hneď vydali do lesa nejaké nájsť. Nebolo to vôbec ťažké a radosť detí bola preveliká.

Moje malé príbehy Montessori Prechádzka

Hľadanie jesenných pokladov

Občas si výlet do prírody spestríme nejakou hľadacou aktivitou. Napríklad takouto.

Hľadanie jesenných pokladov

Pripravila som deťom desať obrázkov predmetov, ktoré by v lese mali nájsť. Oni si obrázky nalepili do prázdnych obalov od vajíčok, obaly si náležite vyzdobili, a išlo sa do lesa.

Prechádzka v lese

Okrem zábavy ponúka táto aktivita pre deti aj fajn lekciu z jazyka a botaniky. Navyše oproti rôznym vyškrtávacím formám má výhodu v tom, že deti si všetky lesné poklady môžu odniesť so sebou domov.

Na stiahnutie

Ak sa vám táto aktivita páči, stiahnuť si ju môžete tu:  ➡️Jesenné poklady⬅️.

Montessori jeseň

One Reply to “Hľadanie jesenných pokladov v lese (na stiahnutie zadarmo)”

  1. […] vecí a zoraďte ich podľa abecedy.” Alebo to môže byť hľadanie prírodných pokladov, na tento spôsob. Alebo nejaký pracovný list, ktoré s takou obľubou vyrába naša […]

Pridaj komentár