Magnetická guličková dráha guliguli

Chcem vám predstaviť jednu perfektnú novinku na slovenskom trhu detských hračiek. Magnetickú guličkovú dráhu s výstižným názvom guliguli.

Guliguli

1 tabuľa + 10 guličiek + 30 modulov = nekonečná zábava

Guliguli je dokonalý vynález. Je to veľká obojstranná magnetická tabuľa s podstavcom. Z jednej strany je biela, z druhej čierna.

Na ňu sa pripevňujú magnetické drevené komponenty, z ktorých sa skladá guličková dráha. Komponenty sú rôzne dlhé, niektoré sú s dierkou, cez ktorú gulička prepadne, iné nie. K tomu zopár roľničiek, ktoré krásne zvonia, a desať farebných sklenených guličiek. Zábava sa môže začať.

guliguli

A nielen zábava, samozrejme. Deti si stavaním dráhy zdokonaľujú svoje motorické zručnosti, priestorové vnímanie, schopnosť predvídať a plánovať, učia sa hľadať a opravovať si chyby, rozvíjajú si fantáziu a kreativitu.

Guliguli

Tabuľu pre každé dieťa

Tabuľa sa dá postaviť do stojanu na výšku alebo na šírku, čím sa dokáže prispôsobiť výške detí. Prípadne to viete z času na čas zmeniť, aby deti získali novú perspektívu.

Guliguli

Navyše slúži z oboch strán aj ako klasická tabuľa, na ktorú si deti môžu kresliť alebo písať. O tom, aké je dôležité dať deťom príležitosť kresliť aj vertikálne (v stoji), som písala napríklad v tomto článku. Zvislú tabuľu odporúčam do každej detskej izby. V skratke vertikálne písanie/kreslenie:

-rozvíja oveľa viac svalov ako maľovanie na papier, zapája sa pri ňom totiž celá ruka od ramena až po prsty,

– podporuje zlepšovanie koordinácie a rovnováhy,

– poskytuje deťom lepšiu perspektívu,

– veľká plocha umožňuje väčší rozlet fantázii, čo ďalej rozvíja jazyk a reč.

Guliguli

Čistá radosť

K nám guliguli prišla s perfektným načasovaním. Práve ma chytila chrípka a pár dní som nečinne ležala v posteli a pila čaj. Deti moju neprítomnosť vôbec nezaregistrovali, pretože od príchodu zo školy až do večera ich zamestnávala nová hračka.

guliguli

Chvíľami sa hrali spolu, vymýšlali rôzne dráhy, vytvárali tunely, robili guličkám preteky. (Chvíľami sa aj pohádali a chceli sa hrať s guliguli každý sám, vtedy sa striedali v presne dohodnutých časových intervaloch.)

Guliguli

Drží ich to doteraz. Stále nachádzajú nové dráhy, kombinácie, nové spôsoby, ako sa hrať. V súčasnej situácii je to najviac vyťažená hračka v našej domácnosti a deti ju často využívajú na krátky relax v pauzách v učení.

Guliguli nájdete na facebooku, prípadne viac informácií môžete získať mailom na info(zavináč)guliguli.sk.

guliguli

Pridaj komentár