Danubiana s deťmi – hľadacia knižka na stiahnutie

Ak ste z Bratislavy alebo okolia, určite poznáte krásne múzeum moderného umenia Danubiana. Je vo veľmi zaujímavom prostredí na hraniciach troch štátov, na polostrove na rieke Dunaj, a svojou výstavou umeleckých diel vnútri aj vonku zaujme rovnako dospelých aj deti.

Danubiana s deťmi

Pred pár týždňami sme si urobili do Danubiany výlet a aby som návštevu galérie deťom trochu spestrila, pripravila som im malú knižku s otázkami, na ktoré hľadali odpovede. (Ten nápad som dostala pri predošlej návšteve, keď sme si s manželom urobili výlet bez detí.)

Danubiana s deťmi

Deťom Danubiana učarovala. Je to naozaj krásna galéria, s veľkými priestormi, v ktorých dokonale vyniknú rôzne originálne obrazy a sochy. Veľmi pomáha aj fakt, že sme tam ešte nezažili nejaký veľký nátresk, takže sme mali príležitosť vychutnať si všetko v tichu a takmer úplnom súkromí.

Danubiana s deťmi

Vypĺňanie úloh v knižke nám návštevu pekne spestrilo a dalo príležitosť trochu sa pozastaviť nad niektorými dielami a ich významom. Napríklad k dvom obrazom, ktoré sú bez názvu, mali deti vymyslieť názvy, ktoré by sa im hodili. Každý z troch videl v obrazoch – zdanlivo jednoduchých – úplne niečo iné.

Bonusom bola výstava ilustrátorky Petry Lukovicsovej, ktorú deti poznajú napríklad z našej obľúbenej knižky homoným City v city alebo Cesta na svet. A samozrejme z obálky jedného čísla časopisu Bublina. (Táto výstava trvá iba do 8.9.!)

Knižku si môžete stiahnuť tu:

DANUBIANA pre deti

Ak pôjdete do Danubiany, dajte vedieť, ako sa vám s knižkou darilo.

A ešte dávam do pozornosti článok z minulého leta o Bratislave, kde zase nájdete na stiahnutie pátraciu aktivitku na prechádzku po centre Bratislavy, a ďalšiu na pátranie v prírodovednom múzeu.

Pridaj komentár