Tip na výlet – CenterParcs

CenterParcs je sieť dovolenkových rezortov prevažne pre rodiny s deťmi. Sú to veľké parky v prírode, ktoré ponúkajú ubytovanie v chatkách a množstvo aktivít pre rodiny s deťmi od najútlejšieho veku. Najdete ich v Holandsku, Belgicku, Nemecku a Francúzsku. My sme vyskúšali zopár belgických a jeden holandský. Koncept je v podstate rovnaký a osvedčil sa nám tak s ročným dieťaťom, ako s desaťročným.

Dovolenková dedinka

Sú to také malé dedinky uprostred lesa, zväčša sústredené okolo nejakého jazera alebo vodného toku. Autá zostávajú na vonkajších parkoviskách, povolené je len v deň príjazdu si ísť k chatke vyložiť batožinu a v deň odjazdu si zase batožinu naložiť do auta.

Tak sú celé rezorty bezpečné pre deti a rodičia ich môžu bez obáv nechať behať voľne. Takisto to dodáva atmosfére v parku ticho a kľud, a človek sa cíti akosi bližšie k prírode.

CenterParcs.eu

Chatky sú zasadené do lesa alebo priamo ležia na vode, a blízkosť k prírode sme cítili vždy, keď sme vykukli von oknom a mohli pozorovať králika divého, ako si na našej terase okusuje ďatelinu, alebo kŕdeľ divých husí či kačiek, ako sa kľudne prechádzajú. Deti viac k šťastiu nepotrebovali.

CenterParcs

Chatky sú v pomerne základnej výbave, žiaden luxus, ale nič nám nechýbalo. Niektoré rezorty sú značené ako renovované, niektoré majú viac hviezdičiek a niektoré menej. Niektoré chatky sú značené ako premium, niektoré ako basic, niektoré majú špeciálny dekor a vybavenie pre deti. To všetko treba zvážiť pri výbere.

CenterParcs

CenterParcs Erperheide

Aktivity pre deti aj dospelých

V rezorte je množstvo aktivít primárne pre rodiny s deťmi. Predovšetkým je tam malá farma, s kontaktnými zvieratami a koňmi a poníkmi na jazdenie. Na našej poslednej dovolenke boli na farme kozičky, sliepky, somáriky. A veľa králikov, s ktorými sa v určité hodiny každý deň mohli deti hrať.

Takisto je tu množstvo malých aj veľkých ihrísk, niektoré dosť netradičné – napríklad tento somár deti zaujal.

CenterParcs

Ďalej sú tu bicykle na požičanie – od tých obyčajných dvojkolesových cez tandemy až po rôzne rodinné káry. Je tu futbalové aj volejbalové ihrisko, tenisové kurty, lezecká stena, člnky, vodné bicykle, zipline, badminton, minigolf, laser arena, motokáry, bowling, chytanie rýb, naozaj vyžitie od výmyslu sveta.

CenterParcs

Okrem toho je tu aj veľké vnútorné ihrisko s trapolínami, guličkovými bazénmi a aktivitami pre menšie deti.

AquaMundo

Kapitolou samou o sebe je vodný svet AquaMundo, do ktorého vstup je v cene pobytu. Sú tam tobogány, detské bazény, vírivky, divoká rieka… Našťastie vstup kvoli protipandemickým opatreniam bol limitovaný na dve hodiny denne, inak by sme tam asi trávili celé dni.

CenterParcs.eu

Reštaurácie, obchod, suveníry, hry

Centrum rezortu tvorí komplex, kde je niekoľko reštaurácií, kaviareň, supermarket, obchod so suvenírmi a kadejaké vnútorné preliezky a hry. Voľne tu lietajú papagáje, stredom preteká “potôčik”, v ktorom plávajú farebné rybky a postávajú plameniaky.

CenterParcs.eu

Všetko nájdete na stránke

CenterParcs.eu

Rezervácia, platba, následný check-in, prípadná zmena termínu, rezervovanie všetkých doplnkových aktivít, to všetko prebieha cez stránku. Pri príchode do parku len ukážete QR kód a každý člen rodiny dostane plastové hodinky s čipom. Tie otvárajú dvere do chatky, a majú v sebe aj informácie o všetkých zarezervovaných aktivitách.

Pri odchode ich jednoducho vhodíte do boxu na recepcii. A deti sa vás spýtajú, kedy môžete prísť zase 🙂

CenterParcs

Pridaj komentár