AHA, MAMI! Knižky pre úplne najmenších čitateľov

Takéto krásne knižné novinky nám vychádzajú na Slovensku ❤ Dievčatá z montessori portálu Montemama dali hlavy dokopy s autorkou detských kníh Elenou Rabčanovou a vytvorili knižky pre úplne, ale že úplne najmenších čitateľov. A dali si záležať, knižky sú fakt vydarené a premyslené do detailov!

Aha, mami!

Knižky boli pôvodne dve. Aha, mami! DOMOV a Aha, mami! TAM JE LES. Neskôr pribudli Aha, mami! GAZDOVSTVO a Aha, mami! ZÁHRADA.

Hneď na prvý pohľad vyzerajú kvalitne a trvácne – sú z tvrdého kartónu, ktorý znesie aj nejaké to žužlanie. A majú pomerne veľký formát, takže obrázky na stránkach pekne vyniknú.

Aha, mami! Knižky pre bábätkáZaujalo ma, že sa sice otvárajú ako klasické knihy, ale vnútri sa strany rozkladajú do leporela. Viete ich teda postaviť tak, aby obrázky malý čitateľ mohol sledovať na brušku.

Keďže zrak novorodenca sa v prvých mesiacoch intenzívne vyvíja, a najlepšie zaostruje na kontrastné podnety, iste vás neprekvapí, že v knihách prevládajú čierna a biela.

Jedna strana leporela sa skladá výlučne z čiernobielych obrázkov, tá druhá obsahuje tiež obrázky čiernobiele, avšak na každom je šikovne pridaná jedna ďalšia farba.

Aha, mami! Knižky pre bábätkáObrázky sú jasné a jednoznačne viete pomenovať, čo na nich vidíte. V prvej knihe – o domove – sú veci, ktoré bábätko vidí bežne vo svojom bezprostrednom okolí. V druhej knihe sú rastliny a zvieratá našich lesov, ako vlk, žaba či sýkorka.

Aha, mami! Knižky pre bábätkáJedným slovom…

Odporúčame! Ak poznáte bábätko, ktorému by sa zišli, neváhajte a podporte slovenskú tvorbu.

Kúpite ich tu:

Aha, mami! DOMOV

Aha, mami! TAM JE LES

3 Replies to “AHA, MAMI! Knižky pre úplne najmenších čitateľov”

  1. […] Pre úplných mrňúsov odporúčam tieto krásne knižky od šikovnej slovenskej autorky Eleny Rabčanovej. Písala som o nich tu. […]

  2. […] prvom roku sú knihy skvelý prostriedok na rozvoj hrubej motoriky. Napríkad tieto knižky vám poslúžia od momentu, kedy bábo dáte na bruško. Neskôr sa za knihami bude dočahovať, […]

  3. […] si pamätáte prvé dve knižky v tejto sérii, ktoré vyšli minulý rok (viac som písala tu). Teraz vydala autorka Elena Rabčanová dva nové “diely” – o záhrade a […]

Pridaj komentár