Poďme spolu prečítať leto

Prečítané leto

Vedeli ste, že deti počas prázdnin strácajú ‚ničnerobením‘ veľa matematických, jazykových a iných zručností? A že táto strata je o to väčšia, ak dieťa má sklon k rôznym poruchám učenia?

Hovorí sa tomu prázdninový útlm alebo summer slide. Bojovat sa proti nemu dá veľmi ľahko a efektívne, napríklad čítaním kníh. Stačí vraj prečítať 4 až 6 kníh za celé prázdniny! Aj o tom je pekný projekt Prečítané leto, ktorý vám už druhý rok prinášajú dva skvelé blogy Čítajme si spolu a Malý pampúch.

Prečítané leto s MontessoriKids

Minulý rok sme si Prečítané leto s deťmi veľmi užili, každý týždeň sme vybrali nové knižky a vymýšlali, čo k danej téme podnikneme. A preto, keď som dostala tento rok príležitosť aktívne sa zapojiť, skočila som po nej všetkými desiatimi!

Pozývam vás teda prečítať s nami celé leto. Nie je treba sa nijak extra pripravovať. Stačí vytiahnuť knihy z poličiek, pribaliť do tašky na kúpalisko, ruksaku či kufra a každý deň pár minút čítať. Na stránke Prečítaného leta nájdete aj tipy na knižky, ale je samozrejme na vás, či sa inšpirujete, alebo si vyberiete nejaké vlastné.

Prečítané leto

Cieľom v žiadnom prípade nie je minúť kopu peňazí a nakúpiť horu nových kníh. Aj keď je pravda, že minulé leto som niektorým inšpiráciám neodolala a rozšírila som mierne našu knižnicu 😉

9 prázdninových týždňov = 9 tém

Aby to čítanie bolo zaujímavé, každý týždeň bude venovaný jednej téme. Takto kvalitne prevetráme knižnicu a slovnú zásobu zároveň 🙂

No a ja pre vás na každý týždeň mám nachystanú nejakú zaujímavú aktivitku, ktorú si doma vytlačíte a čítanie si s ňou spestríte. Spolu budeme rozprávať letné príbehy, skúmať stromy či počítať nohy zvieratám. A hlavne zabávať sa a tráviť krásne chvíle s deťmi. Už sa neviem dočkať! A vy?

P.S. Prečítané leto je aj na facebooku, pridajte sa do skupiny a diskutujte, zdieľajte, inšpirujte sa s nami!

Pridaj komentár